Dachy zielone – kompletny system

począwszy od hydroizolacji po roślinność

Dachy zielone

Obniż temperaturę i zmniejsz rachunki za prąd w Twoim obiekcie

System TACK-R Green to nowoczesny system dachów zielonych, zoptymalizowanych pod względem doboru roślinności, dodatkowych obciążeń dachów i składowych systemu. Tack-R Green Sedum i Tack-R Green Herba to kompletne systemy począwszy od hydroizolacji, aż po roślinność.

Systemy Dachów zielonych TACK-R Green charakteryzują się bardzo dobrymi właściwościami izolacyjnymi, dzięki którym w sezonie letnim wnętrze budynku mniej się nagrzewa, natomiast zimą dłużej oddaje ciepło. Dzięki wysokiej izolacyjności akustycznej warstwa roślinności redukuje poziom hałasu pod dachem.

Dachy zielone TACK-R Green – jakie dają korzyści?

1m2

zieleni pochłania ok. 200g kurzu i pyłu

80%

retencji wody opadowej

15m2

zielonego dachu może wyprodukować tlen dla 10 osób

  • naturalna izolacja termiczna przed niskimi temperaturami
  • zmniejszenie kosztów ogrzewania, a także klimatyzacji czy chłodzenia
  • trwałe uszczelnienie dachu, zabezpieczające przed oddziaływaniem czynników atmosferycznych
  • zwiększenie izolacji akustycznej o 40 dB przy 12 cm warstwie substratu glebowego i ok. 46 dB przy 20 cm warstwie
  • poprawa mikroklimatu dzięki produkcji tlenu przy jednoczesnej absorbcji i filtrowaniu zanieczyszczenia powietrza
  • brak obciążenia konstrukcji budynku i wymogu regularnej pielęgnacji czy nawadniania

Dachy zielone – rozwiązania dla przemysłu

Grupa Selena opracowała nowoczesne systemy dachów zielonych zoptymalizowanych pod względem doboru roślinności, dodatkowych obciążeń dachów i składowych systemu. Dzisiaj dachy zielone coraz częściej stosowane są na płaskich dachach przemysłowych, łącząc aspekty związane z myśleniem proekologicznym z realnymi korzyściami finansowymi dla inwestorów i właścicieli obiektów.


Konstrukcja zielonych dachów tworzy warstwę drenażu, odprowadzając wodę deszczową z dachu do kanalizacji – wchłaniając część wody opóźnia spływ pozostałej, dzięki czemu kanalizacja nie zostaje przeciążona. Stanowi to bardzo dobre zabezpieczenie przeciwpowodziowe i wspomagające działanie miejskiej kanalizacji.


Dach pokryty roślinnością poprawia mikroklimat produkując tlen, a jednocześnie absorbując i filtrując zanieczyszczenia powietrza. W przestrzeni zurbanizowanej, zwłaszcza przemysłowej (duża ilość fabryk i zakładów produkcyjnych) jest to szczególnie ważne w kontekście emitowania zanieczyszczeń i powstawania smogu.

Dowiedz się więcej o Dachach zielonych

Skontaktuj się z nami za pomocą poniższego formularza – nasz ekspert skontaktuje się z Tobą i odpowie na wszelkie pytania!

    Administratorem danych jest Selena ESG Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu, przy ul. Strzegomskiej 2 – 4, 53-611 Wrocław. Twoje dane osobowe przetwarzamy w celu przedstawienia oferty oraz realizowania naszych prawnie uzasadnionych interesów opisanych Polityce prywatności