Kompletny Dach Energetyczny

Kompleksowe spojrzenie na realizację instalacji fotowoltaicznej

Zobacz film prezentujący Kompletny Dach Energetyczny

Pomagamy optymalizować koszty utrzymania budynków

poprzez odpowiednie zabezpieczenie dachów wielkopowierzchniowych
i pełne wykorzystanie ich potencjału pod kątem odnawialnych źródeł energii.

Fotowoltaika – jakie daje korzyści?

 • Oszczędności w zakresie kosztów na energię elektryczną
 • Uniezależnienie energetyczne
 • Możliwość pozyskania zielonych certyfikatów
 • Pełne wykorzystanie potencjału budynków i terenów przynależnych
 • Modernizacja energetyczna budyku (np. pompy ciepła, oświetlenie na LED itp.)
 • Dodatkowa wartość i opłacalność powierzchni poprzez wykorzystanie powierzchni generujących dotychczas koszt utrzymania na produkcję zielonej energii (zagospodarowanie parkingów na carporty)
 • Przyśpieszony zwrot z inwestycji z wykorzystaniem magazynów energii poprzez efektywne wykorzystanie alternatywnych źródł energii

Kompletny Dach Energetyczny
– więcej niż fotowoltaika

Jako jedyni na rynku, poza montażem paneli fotowoltaicznych, zajmujemy się również szczegółową analizą stanu dachu oraz jego modernizacją i odpowiednim zabezpieczeniem.

Stawiamy mocny nacisk na odpowiednie przygotowanie dachu pod montaż instalacji fotowoltaicznej w celu zapewnienia bezpieczeństwa konstrukcji i minimalizowania ryzyka kosztów prac naprawczych w przyszłości.

Stosowane przez nas rozwiązania typu COOL-R mają bezpośredni wpływ na ograniczenie klimatyzacji czy chłodzenia, a tym samym na redukcję śladu węglowego, co ma istotne znaczenie w przypadku w raportowania ESG i pozyskiwania zielonych certyfikatów.

Nasze autorskie systemy COOL-R oraz Tack-R Green pozwalają na:

25 %

redukcji rocznych kosztów systemu klimatyzacji

10 °C

niższa temperatura wewnątrz budynku

25 lat

wydłużenia żywotności dachu (ETAG 005)

90 %

większa efektywność agregatów chłodniczych

Kompleksowe podejście
– dlaczego tak istotne?

 • Odpowiednie przygotowanie dachu minimalizuje ryzyko dodatkowych wydatków związanych, np. z przeciekami dachu już po zainstalowaniu fotowoltaiki i wynikających z nich drogich prac naprawczych.
 • Szczegółowa analiza stanu dachu pozwala dokładnie określić jego możliwości i zapewnić bezpieczeństwo instalacji.
 • Etapy realizowane w ramach Kompletnego Dachu Energetycznego, w tym audyty czy due dilligance, pomagają w optymalizacji i modernizacji zużycia energii elektrycznej w kierunku redukcji poboru (pompy ciepła, oświetlenie na LED, itp.).
 • Rozpoznanie indywidualnych potrzeb Klienta oraz dokładne określenie możliwości dachu pozwala dopasować najbardziej wydajne dla danego budynku rozwiązanie przy jednocześnie najniższych kosztach.
 • Odpowiednie przygotowanie dachu do instalacji fotowoltaicznej poprzez zastosowanie innowacyjnych technologii hydroizolacyjnych obniża temperaturę wewnątrz budynku, a także zwiększa wydajność instalacji PV.

Znajdziemy dla Ciebie najlepsze rozwiązanie

Opowiedz nam o swoich potrzebach – zaproponujemy bezpiecznie, optymalne kosztowo i technicznie rozwiązywanie.

Poproś o wycenę

Kompletny Dach Energetyczny – kompleksowe podejście do dachu jako elementu konstrukcyjnego

Prace związane z montażem instalacji fotowoltaicznej realizujemy wieloetapowo, począwszy od rozpoznania indywidualnych potrzeb klienta i możliwości lokowania instalacji fotowoltaicznej na wskazanym dachu lub gruncie, poprzez pozyskanie niezbędnych decyzji administracyjnych i prace projektowe, kończąc na montażu instalacji fotowoltaicznej, odbiorach i przyłączeniu do sieci energetycznej.

CONSTRUCTION MANAGEMENT

Przeprowadzamy prace przygotowawcze dla podmiotów biznesowych pod kątem zaprojektowania i wykonania instalacji fotowoltaicznej na nieruchomości zabudowanej (dach lub elewacje) lub jej części niezabudowanej (grunt lub parking).

Dowiedz się więcej

AUDYTY

Prace rozpoczynamy od szczegółowej analizy stanu dachu, dokładnie określając jego możliwości. Audyt przeprowadzany przez naszych specjalistów obejmuje m.in. weryfikację termo- i hydroizolacji, instalacji elektrycznej oraz odgromowej, audyt nośności konstrukcji, stan asekuracji (lub konieczność jej wykonania) czy też inwentaryzację obecnych już na dachu urządzeń.

Dowiedz się więcej

FINANSOWANIE I DOFINANSOWANIE

Wspieramy przedsiębiorców w wyborze najbardziej optymalnego sposobu finansowania inwestycji.

Dowiedz się więcej

DORADZTWO I PROJEKTOWANIE

Wspieramy merytorycznie klienta w podjęciu strategicznych decyzji w zakresie wyboru optymalnych rozwiązań, a następnie ich zaprojektowaniu i uzyskaniu możliwości realizacji i użytkowania poprzez uzyskanie niezbędnych decyzji administracyjnych i uzgodnień oraz wielu innych koniecznych działań w procesie przygotowania i realizacji inwestycji.

Dowiedz się więcej

MODERNIZACA DACHU

W zależności od rodzaju pokrycia dachu w ramach construction management nadzorujemy prace związane z renowacją lub wydłużeniem żywotności pokrycia dachu.

Dowiedz się więcej

ZAPROJEKTUJ I WYBUDUJ – INSTALACJA PV

Wykonujemy projekt instalacji, montujemy panele na konstrukcji balastowej, a w miejscach, gdzie jest to niemożliwe, korzystamy z technologii pozwalającej na montaż bez nadmiernego obciążania dachu, bez ingerencji w jego oryginalne pokrycie.

Dowiedz się więcej

SERWIS I PRZEGLĄDY – INSTALACJA PV

Dach jest narażony na wiele różnych czynników, dlatego w ramach standardowej obsługi wykonujemy regularne audyty instalacji i wodoszczelności. Dzięki temu system jest sprawny przez lata, a Ty nie martwisz się o potencjalne uszkodzenia instalacji przez osoby postronne. Nasza opieka może objąć także czas po okresie gwarancji.

Dowiedz się więcej

Autorskie rozwiązania i najwyższej jakości komponenty

Stosujemy najnowsze technologie własne (COOL-R, Dachy Zielone Tack-R) oraz komponenty światowych marek.

Elastyczne podejście do każdej inwestycji

Proponujemy rozwiązania szyte na miarę, dobieramy rodzaj
konstrukcji i elementów pod konkretną realizację i warunki.